SMBG17A/54
SMBG17A/54
Part Number :
SMBG17A/54
Description :
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO215AA
Datasheet :
SMBG17A/54.pdf
Delivery Services :
SMBG17A/54
Comments
    SMBG17A/54 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    17V
    Voltage-Breakdown(Min):
    18.9V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    27.6V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    21.7A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)