SMBG15A/52
SMBG15A/52
Part Number :
SMBG15A/52
Description :
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO215AA
Datasheet :
SMBG15A/52.pdf
Delivery Services :
SMBG15A/52
Comments
    SMBG15A/52 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    15V
    Voltage-Breakdown(Min):
    16.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    24.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    24.6A
    Power-PeakPulse:
    600W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)