SMBG12CA
SMBG12CA
Part Number :
SMBG12CA
Manufacturer :
Microsemi Corporation
Description :
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO215AA
Datasheet :
SMBG12CA.pdf
Delivery Services :
SMBG12CA
Comments
    SMBG12CA Specifications
    Package/Case:
    DO-215AA, SMB Gull Wing
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    12V
    Voltage-Breakdown(Min):
    13.3V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    19.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    30.2A
    Power-PeakPulse:
    600W
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)