SMB10J9.0HE3/52
SMB10J9.0HE3/52
Part Number :
SMB10J9.0HE3/52
Manufacturer :
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description :
TVS DIODE 9VWM 16.9VC DO214AA
Datasheet :
SMB10J9.0HE3/52.pdf
Delivery Services :
SMB10J9.0HE3/52
Comments
    SMB10J9.0HE3/52 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
    ProductStatus:
    Obsolete
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    9V
    Voltage-Breakdown(Min):
    10V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    16.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    59.2A
    Power-PeakPulse:
    1000W (1kW)
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)