SMB10J13HE3/52
SMB10J13HE3/52
Part Number :
SMB10J13HE3/52
Manufacturer :
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description :
TVS DIODE 13VWM 23.8VC DO214AA
Datasheet :
SMB10J13HE3/52.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SMB10J13HE3/52
Comments
    SMB10J13HE3/52 Specifications
    Package/Case:
    DO-214AA, SMB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    13V
    Voltage-Breakdown(Min):
    14.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    23.8V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    42A
    Power-PeakPulse:
    1000W (1kW)
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)