SMAJE350AH
SMAJE350AH
Part Number :
SMAJE350AH
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
TVS DIODE 350VWM UNI
Datasheet :
SMAJE350AH.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SMAJE350AH
Comments
    SMAJE350AH Specifications
    Package/Case:
    DO-214AC, SMA
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, SMAJExxH
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    350V
    Voltage-Breakdown(Min):
    391V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    567V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    700mA
    Power-PeakPulse:
    400W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    Automotive, Telecom
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)