SMA6F31A
SMA6F31A
Part Number :
SMA6F31A
Manufacturer :
STMicroelectronics
Description :
TVS DIODE 31VWM 50.2VC SMAFLAT
Datasheet :
SMA6F31A.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SMA6F31A
Comments
    SMA6F31A Specifications
    Package/Case:
    DO-221AC, SMA Flat Leads
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SMA6F, TRANSIL™
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    31V
    Voltage-Breakdown(Min):
    34.2V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    50.2V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    12.3A
    Power-PeakPulse:
    600W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)