SMA4S60AH
SMA4S60AH
Part Number :
SMA4S60AH
Description :
TVS DIODE 60VWM 97.4VC SOD128
Datasheet :
SMA4S60AH.pdf
Delivery Services :
SMA4S60AH
Comments
    SMA4S60AH Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    60V
    Voltage-Breakdown(Min):
    67.1V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    97.4V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    4.1A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)