SMA4S47AH
SMA4S47AH
Part Number :
SMA4S47AH
Description :
TVS DIODE 47VWM 76.3VC SOD128
Datasheet :
SMA4S47AH.pdf
Delivery Services :
SMA4S47AH
Comments
    SMA4S47AH Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    47V
    Voltage-Breakdown(Min):
    52.5V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    76.3V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    5.2A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)