SMA4S40AH
SMA4S40AH
Part Number :
SMA4S40AH
Description :
TVS DIODE 40VWM 64.9VC SOD128
Datasheet :
SMA4S40AH.pdf
Delivery Services :
SMA4S40AH
Comments
    SMA4S40AH Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    40V
    Voltage-Breakdown(Min):
    44.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    64.9V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    6.2A
    Power-PeakPulse:
    400W
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)