SMA4F12A
SMA4F12A
Part Number :
SMA4F12A
Manufacturer :
STMicroelectronics
Description :
TVS DIODE 12VWM 25.3VC SMAFLAT
Datasheet :
SMA4F12A.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SMA4F12A
Comments
    SMA4F12A Specifications
    Package/Case:
    DO-221AC, SMA Flat Leads
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SMA4F, TRANSIL™
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    1
    BidirectionalChannels:
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    12V
    Voltage-Breakdown(Min):
    13.3V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    25.3V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    20.1A
    Power-PeakPulse:
    400W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)