SDR7045-100M
SDR7045-100M
Part Number :
SDR7045-100M
Description :
FIXED IND 10UH 2A 70 MOHM SMD
Datasheet :
SDR7045-100M.pdf
Delivery Services :
SDR7045-100M
Comments
    SDR7045-100M Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SDR7045
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.3A
    DCResistance(DCR):
    70mOhm Max
    Q@Freq:
    28 @ 2.52MHz
    Frequency-SelfResonant:
    23MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz