SDR1307-101KL
SDR1307-101KL
Part Number :
SDR1307-101KL
Description :
FIXED IND 100UH 1.9A 180MOHM SMD
Datasheet :
SDR1307-101KL.pdf
Delivery Services :
SDR1307-101KL
Comments
    SDR1307-101KL Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    SDR1307
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    1.9 A
    Current-Saturation(Isat):
    3A
    DCResistance(DCR):
    180mOhm Max
    Q@Freq:
    25 @ 796kHz
    Frequency-SelfResonant:
    5.8MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz