SDR1005-330ML
SDR1005-330ML
Part Number :
SDR1005-330ML
Description :
FIXED IND 33UH 1.8A 120 MOHM SMD
Datasheet :
SDR1005-330ML.pdf
Delivery Services :
SDR1005-330ML
Comments
    SDR1005-330ML Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SDR1005
    ProductStatus:
    Obsolete
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.8 A
    Current-Saturation(Isat):
    2A
    DCResistance(DCR):
    120mOhm Max
    Q@Freq:
    29 @ 2.2MHz
    Frequency-SelfResonant:
    14MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    1 kHz