SDR0703-331KL
SDR0703-331KL
Part Number :
SDR0703-331KL
Description :
FIXED IND 330UH 160MA 4.8OHM SMD
Datasheet :
SDR0703-331KL.pdf
Delivery Services :
SDR0703-331KL
Comments
    SDR0703-331KL Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    SDR0703
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    160 mA
    Current-Saturation(Isat):
    190mA
    DCResistance(DCR):
    4.8Ohm Max
    Q@Freq:
    33 @ 796kHz
    Frequency-SelfResonant:
    6MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz