SD3814-6R8-R
SD3814-6R8-R
Part Number :
SD3814-6R8-R
Description :
FIXED IND 6.8UH 870MA 207MOHM SM
Datasheet :
SD3814-6R8-R.pdf
Delivery Services :
SD3814-6R8-R
Comments
    SD3814-6R8-R Specifications
    Series:
    SD38
    ProductStatus:
    Obsolete
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±15%
    CurrentRating(Amps):
    870 mA
    Current-Saturation(Isat):
    1.03A
    DCResistance(DCR):
    207mOhm
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz