SD3112-2R2-R
SD3112-2R2-R
Part Number :
SD3112-2R2-R
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 2.2UH 970MA 140MOHM SM
Datasheet :
SD3112-2R2-R.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
SD3112-2R2-R
Comments
    SD3112-2R2-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SD3112
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    970 mA
    Current-Saturation(Isat):
    1.12A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    140mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz