SD3112-100-R
SD3112-100-R
Part Number :
SD3112-100-R
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 10UH 550MA 446MOHM SMD
Datasheet :
SD3112-100-R.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
SD3112-100-R
Comments
    SD3112-100-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SD3112
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±30%
    CurrentRating(Amps):
    550 mA
    Current-Saturation(Isat):
    550mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    446mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz