SD20C-680-R
SD20C-680-R
Part Number :
SD20C-680-R
Description :
FIXED IND 68UH 610MA 694.7 MOHM
Datasheet :
SD20C-680-R.pdf
Delivery Services :
SD20C-680-R
Comments
    SD20C-680-R Specifications
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    610 mA
    Current-Saturation(Isat):
    337mA
    DCResistance(DCR):
    694.7mOhm
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz