SD20C-331-R
SD20C-331-R
Part Number :
SD20C-331-R
Description :
FIXED IND 330UH 294MA 2.99OHM SM
Datasheet :
SD20C-331-R.pdf
Delivery Services :
SD20C-331-R
Comments
    SD20C-331-R Specifications
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    294 mA
    Current-Saturation(Isat):
    155mA
    DCResistance(DCR):
    2.99Ohm
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz