SD20C-221-R
SD20C-221-R
Part Number :
SD20C-221-R
Description :
FIXED IND 220UH 356MA 2.04OHM SM
Datasheet :
SD20C-221-R.pdf
Delivery Services :
SD20C-221-R
Comments
    SD20C-221-R Specifications
    Inductance:
    220 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    356 mA
    Current-Saturation(Isat):
    188mA
    DCResistance(DCR):
    2.04Ohm
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz