SC24-2R2-R
SC24-2R2-R
Part Number :
SC24-2R2-R
Description :
FIXED IND 2.2UH 800MA 60MOHM SMD
Datasheet :
SC24-2R2-R.pdf
Delivery Services :
SC24-2R2-R
Comments
    SC24-2R2-R Specifications
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    800 mA
    Current-Saturation(Isat):
    800mA
    DCResistance(DCR):
    60mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    60MHz
    InductanceFrequency-Test:
    10 kHz