SC24-1R0-R
SC24-1R0-R
Part Number :
SC24-1R0-R
Description :
FIXED IND 1UH 1A 20 MOHM SMD
Datasheet :
SC24-1R0-R.pdf
Delivery Services :
SC24-1R0-R
Comments
    SC24-1R0-R Specifications
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1 A
    Current-Saturation(Isat):
    1A
    DCResistance(DCR):
    20mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    120MHz
    InductanceFrequency-Test:
    10 kHz