SC24-102-R
SC24-102-R
Part Number :
SC24-102-R
Description :
FIXED IND 1MH 30A 14.3 OHM SMD
Datasheet :
SC24-102-R.pdf
Delivery Services :
SC24-102-R
Comments
    SC24-102-R Specifications
    Inductance:
    1 mH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    30 A
    Current-Saturation(Isat):
    50A
    DCResistance(DCR):
    14.3Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    2.1MHz
    InductanceFrequency-Test:
    10 kHz