SC24-101-R
SC24-101-R
Part Number :
SC24-101-R
Description :
FIXED IND 100UH 90MA 1.74OHM SMD
Datasheet :
SC24-101-R.pdf
Delivery Services :
SC24-101-R
Comments
    SC24-101-R Specifications
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    90 mA
    Current-Saturation(Isat):
    90mA
    DCResistance(DCR):
    1.74Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    9MHz
    InductanceFrequency-Test:
    10 kHz