SA7.5CHE3/54
SA7.5CHE3/54
Part Number :
SA7.5CHE3/54
Manufacturer :
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description :
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC DO204AC
Datasheet :
SA7.5CHE3/54.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SA7.5CHE3/54
Comments
    SA7.5CHE3/54 Specifications
    Package/Case:
    DO-204AC, DO-15, Axial
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    7.5V
    Voltage-Breakdown(Min):
    8.33V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    14.3V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    35A
    Power-PeakPulse:
    500W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    Automotive
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)