SA33CA-TP
SA33CA-TP
Part Number :
SA33CA-TP
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Description :
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO15
Datasheet :
SA33CA-TP.pdf
Category :
TVS - Diodes
Delivery Services :
SA33CA-TP
Comments
    SA33CA-TP Specifications
    Package/Case:
    DO-204AC, DO-15, Axial
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Zener
    UnidirectionalChannels:
    BidirectionalChannels:
    1
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    33V
    Voltage-Breakdown(Min):
    36.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    53.3V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    9.6A
    Power-PeakPulse:
    500W
    PowerLineProtection:
    No
    Applications:
    General Purpose
    Capacitance@Frequency:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 175°C (TA)