SA102A1R0CAA
SA102A1R0CAA
Part Number :
SA102A1R0CAA
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 1PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet :
SA102A1R0CAA.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
SA102A1R0CAA
Comments
    SA102A1R0CAA Specifications
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SpinGuard® SA
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    1 pF
    Tolerance:
    ±0.25pF
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.100 Dia x 0.170 L (2.54mm x 4.32mm)