SA051C392KAA
SA051C392KAA
Part Number :
SA051C392KAA
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 3900PF 100V X7R AXIAL
Datasheet :
SA051C392KAA.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
SA051C392KAA
Comments
    SA051C392KAA Specifications
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SpinGuard® SA
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    3900 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.091 Dia x 0.118 L (2.30mm x 3.00mm)