S0603-82NH2C
S0603-82NH2C
Part Number :
S0603-82NH2C
Manufacturer :
API Delevan Inc.
Description :
FIXED IND 82NH 400MA 570MOHM SMD
Datasheet :
S0603-82NH2C.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
S0603-82NH2C
Comments
    S0603-82NH2C Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    S0603
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Alumina
    Inductance:
    82 nH
    Tolerance:
    ±3%
    CurrentRating(Amps):
    400 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    570mOhm Max
    Q@Freq:
    34 @ 150MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.7GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    150 MHz