RW2-483.3S/H3/B
RW2-483.3S/H3/B
Part Number :
RW2-483.3S/H3/B
Description :
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Datasheet :
RW2-483.3S/H3/B.pdf
Delivery Services :
RW2-483.3S/H3/B
Comments
    RW2-483.3S/H3/B Specifications
    Package/Case:
    16-DIP Module, 6 Leads
    Series:
    ECONOLINE RW2 (2W)
    NumberofOutputs:
    1
    Voltage-Input(Min):
    36V
    Voltage-Input(Max):
    72V
    Voltage-Output1:
    3.3V
    Current-Output(Max):
    500mA
    Power(Watts):
    2 W
    Voltage-Isolation:
    3 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    73%
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.87 L x 0.49 W x 0.33 H (22.1mm x 12.6mm x 8.5mm)