RW2-483.3D/SMD
RW2-483.3D/SMD
Part Number :
RW2-483.3D/SMD
Description :
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
Datasheet :
RW2-483.3D/SMD.pdf
Delivery Services :
RW2-483.3D/SMD
Comments
    RW2-483.3D/SMD Specifications
    Package/Case:
    16-SMD Module, 6 Leads
    Series:
    ECONOLINE RW2 (2W)
    NumberofOutputs:
    2
    Voltage-Input(Min):
    36V
    Voltage-Input(Max):
    72V
    Voltage-Output1:
    3.3V
    Current-Output(Max):
    250mA, 250mA
    Power(Watts):
    2 W
    Voltage-Isolation:
    1 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    MountingType:
    Surface Mount
    Size/Dimension:
    0.95 L x 0.57 W x 0.40 H (24.2mm x 14.5mm x 10.2mm)