RV-2415D/R6.4
RV-2415D/R6.4
Part Number :
RV-2415D/R6.4
Description :
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
Datasheet :
RV-2415D/R6.4.pdf
Delivery Services :
RV-2415D/R6.4
Comments
    RV-2415D/R6.4 Specifications
    Series:
    ECONOLINE RV/R (2W)
    NumberofOutputs:
    2
    Voltage-Input(Min):
    21.6V
    Voltage-Input(Max):
    26.4V
    Voltage-Output1:
    15V
    Voltage-Output2:
    -15V
    Current-Output(Max):
    66mA, 66mA
    Power(Watts):
    2 W
    Voltage-Isolation:
    6.4 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    86%
    Size/Dimension:
    1.27 L x 0.58 W x 0.45 H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)