RV-1505S/P/R6.4
RV-1505S/P/R6.4
Part Number :
RV-1505S/P/R6.4
Description :
DC DC CONVERTER 5V 2W
Datasheet :
RV-1505S/P/R6.4.pdf
Delivery Services :
RV-1505S/P/R6.4
Comments
    RV-1505S/P/R6.4 Specifications
    Series:
    ECONOLINE RV/R (2W)
    Voltage-Input(Min):
    13.5V
    Voltage-Input(Max):
    16.5V
    Voltage-Output1:
    5V
    Current-Output(Max):
    400mA
    Power(Watts):
    2 W
    Voltage-Isolation:
    6.4 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    80%
    Size/Dimension:
    1.27 L x 0.58 W x 0.45 H (32.4mm x 14.7mm x 11.4mm)