RT1210FRE077R15L
RT1210FRE077R15L
Part Number :
RT1210FRE077R15L
Description :
RES SMD 7.15 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet :
RT1210FRE077R15L.pdf
Delivery Services :
RT1210FRE077R15L
Comments
    RT1210FRE077R15L Specifications
    Resistance:
    7.15 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.122 L x 0.102 W (3.10mm x 2.60mm)
    Height-Seated(Max):
    0.026 (0.65mm)