RSO-483.3D/H2
RSO-483.3D/H2
Part Number :
RSO-483.3D/H2
Manufacturer :
Recom Power
Description :
DC DC CONVERTER +/-3.3V 1W
Datasheet :
RSO-483.3D/H2.pdf
Category :
DC DC Converters
Delivery Services :
RSO-483.3D/H2
Comments
    RSO-483.3D/H2 Specifications
    Package/Case:
    8-SIP Module, 7 Leads
    Packaging:
    Tube
    Series:
    ECONOLINE RSO (1W)
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    NumberofOutputs:
    2
    Voltage-Input(Min):
    36V
    Voltage-Input(Max):
    72V
    Voltage-Output1:
    3.3V
    Voltage-Output2:
    -3.3V
    Voltage-Output3:
    Voltage-Output4:
    Current-Output(Max):
    150mA, 150mA
    Power(Watts):
    1 W
    Voltage-Isolation:
    2 kV
    Applications:
    ITE (Commercial), Medical
    Features:
    Remote On/Off, SCP
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    Efficiency:
    70%
    MountingType:
    Through Hole
    Size/Dimension:
    0.86 L x 0.36 W x 0.44 H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)