RSMF3JT30R0
RSMF3JT30R0
Part Number :
RSMF3JT30R0
Description :
RES 30 OHM 5% 3W AXIAL
Datasheet :
RSMF3JT30R0.pdf
Delivery Services :
RSMF3JT30R0
Comments
    RSMF3JT30R0 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Resistance:
    30 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    3W
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 235°C
    Height-Seated(Max):
    0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)