RSMF3JB330R
RSMF3JB330R
Part Number :
RSMF3JB330R
Description :
RES 330 OHM 5% 3W AXIAL
Datasheet :
RSMF3JB330R.pdf
Delivery Services :
RSMF3JB330R
Comments
    RSMF3JB330R Specifications
    Resistance:
    330 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    3W
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 235°C
    Height-Seated(Max):
    0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)