RSMF3JB30K0
RSMF3JB30K0
Part Number :
RSMF3JB30K0
Manufacturer :
Stackpole Electronics Inc
Description :
RES 30K OHM 5% 3W AXIAL
Datasheet :
RSMF3JB30K0.pdf
Category :
Through Hole Resistors
Delivery Services :
RSMF3JB30K0
Comments
    RSMF3JB30K0 Specifications
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    RSMF
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    30 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    3W
    Composition:
    Metal Oxide Film
    Features:
    Flame Proof, Safety
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 235°C
    Size/Dimension:
    Axial
    Height-Seated(Max):
    0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)