RSMF3JB27K0
RSMF3JB27K0
Part Number :
RSMF3JB27K0
Description :
RES 27K OHM 5% 3W AXIAL
Datasheet :
RSMF3JB27K0.pdf
Delivery Services :
RSMF3JB27K0
Comments
    RSMF3JB27K0 Specifications
    Resistance:
    27 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    3W
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 235°C
    Height-Seated(Max):
    0.217 Dia x 0.591 L (5.50mm x 15.00mm)