RSMF12JT75R0
RSMF12JT75R0
Part Number :
RSMF12JT75R0
Description :
RES 75 OHM 5% 1/2W AXIAL
Datasheet :
RSMF12JT75R0.pdf
Delivery Services :
RSMF12JT75R0
Comments
    RSMF12JT75R0 Specifications
    Resistance:
    75 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    0.5W, 1/2W
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 200°C
    Height-Seated(Max):
    0.091 Dia x 0.236 L (2.30mm x 6.00mm)