RSMF12JT100R
RSMF12JT100R
Part Number :
RSMF12JT100R
Description :
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Datasheet :
RSMF12JT100R.pdf
Delivery Services :
RSMF12JT100R
Comments
    RSMF12JT100R Specifications
    Resistance:
    100 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    0.5W, 1/2W
    TemperatureCoefficient:
    ±200ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 200°C
    Height-Seated(Max):
    0.091 Dia x 0.236 L (2.30mm x 6.00mm)