RNF14FTD2M32
RNF14FTD2M32
Part Number :
RNF14FTD2M32
Description :
RES 2.32M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
RNF14FTD2M32.pdf
Delivery Services :
RNF14FTD2M32
Comments
    RNF14FTD2M32 Specifications
    Resistance:
    2.32 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)