RNF14FTC953R
RNF14FTC953R
Part Number :
RNF14FTC953R
Description :
RES 953 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
RNF14FTC953R.pdf
Delivery Services :
RNF14FTC953R
Comments
    RNF14FTC953R Specifications
    Resistance:
    953 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)