RNF14FTC15K4
RNF14FTC15K4
Part Number :
RNF14FTC15K4
Description :
RES 15.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
RNF14FTC15K4.pdf
Delivery Services :
RNF14FTC15K4
Comments
    RNF14FTC15K4 Specifications
    Resistance:
    15.4 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)