RNF14FTC14K7
RNF14FTC14K7
Part Number :
RNF14FTC14K7
Description :
RES 14.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
RNF14FTC14K7.pdf
Delivery Services :
RNF14FTC14K7
Comments
    RNF14FTC14K7 Specifications
    Resistance:
    14.7 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)