RNF14FTC137K
RNF14FTC137K
Part Number :
RNF14FTC137K
Description :
RES 137K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
RNF14FTC137K.pdf
Delivery Services :
RNF14FTC137K
Comments
    RNF14FTC137K Specifications
    Resistance:
    137 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)