RNF14FAD2R61
RNF14FAD2R61
Part Number :
RNF14FAD2R61
Description :
RES 2.61 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
RNF14FAD2R61.pdf
Delivery Services :
RNF14FAD2R61
Comments
    RNF14FAD2R61 Specifications
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Resistance:
    2.61 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)