RNF14DTD3K79
RNF14DTD3K79
Part Number :
RNF14DTD3K79
Description :
RES 3.79K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Datasheet :
RNF14DTD3K79.pdf
Delivery Services :
RNF14DTD3K79
Comments
    RNF14DTD3K79 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Resistance:
    3.79 kOhms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)