RNF14BAD11K1
RNF14BAD11K1
Part Number :
RNF14BAD11K1
Manufacturer :
Stackpole Electronics Inc
Description :
RES 11.1K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Datasheet :
RNF14BAD11K1.pdf
Category :
Through Hole Resistors
Delivery Services :
RNF14BAD11K1
Comments
    RNF14BAD11K1 Specifications
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Series:
    RNF
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    11.1 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.25W, 1/4W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    Flame Retardant Coating, Safety
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size/Dimension:
    Axial
    Height-Seated(Max):
    0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)